جمعه 1 10 1391

نام كتاب: كتاب راهنما ويژه توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني‏

گردآورندگان: مريم رضايي، فريده پيشوايي

تعداد صفحات: 216 صفحه

مشخصات نشر: قم: صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، مركز پژوهش‌هاي اسلامي‏‫

چكيده 
سخن نخست
با حلول سال 1391 خورشيدي، سال جديد به كلام نوراني رهبر فرزانه مزين شد و رهنمود حكيمانه ايشان بار ديگر جان‌ها را طراوت بخشيد.
رهبر خردمند انقلاب اسلامي در ادامه سنت حسنه نام‌گذاري سال‌ها به عنوان‌هاي خاص و راهبردي، سال پيش رو را سال «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» ناميدند. اين نام‌گذاري نشان‌دهنده تدبير همه‌جانبه و عاقبت‌انديشي رهبر فرزانه انقلاب است. بي‌شك اجراي اين رهنمود رهبر معظم انقلاب براي دست‌يابي كشور به جايگاه رفيع و رتبه‌هاي برتر شاخص‌هاي پيشرفت اقتصادي و توليد ملي، نقش موثري خواهد داشت. از اين رو، كوشش همه ايرانيان متعهد و علاقه‌مند به آباداني و پيشرفت كشور و نيز تمامي نهادها و سازمان‌هاي دولتي و غيردولتي براي تحقق اين مهم ضروري است. 
از جمله نهادهاي اجتماعي مهم كه در فرهنگ‌سازي در زمينه توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني نقش موثري مي‌تواند داشته باشد، رسانه ملي است. بر اين اساس مركز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما با هدف ياري رساندن به برنامه‌سازان در راه ترويج و تقويت زمينه‌ها و لوازم توليد ملي، مجموعه پيش رو را با قالب‌هاي متنوعي همچون آيات، روايات و سيره معصومين، سخن بزرگان، محوريابي، جملات قصار و... تدوين كرده است.
توجه به نيازهاي متفاوت برنامه‌سازي، ايجاد تنوع در راهكارهاي پژوهشي، ايجاد فرصت براي كاربرد يافته‌ها در امر برنامه‌سازي، ارائه مجموعه مدون درباره موضوع مورد نظر و نيز پاسخ‌گويي به برخي نيازهاي اطلاعاتي با ارائه محتوا و مفاهيم و اطلاعات مورد نياز درباره شعار سال، از اهداف اصلي تدوين اين كتاب است. 
و من الله التوفيق
اداره كل پژوهش 
مركز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما

منبع: مركز تحقيقات صدا و سيما


X