شنبه 18 9 1391

نام كتاب: توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني

كتاب «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني»

نويسنده: عليرضا مفتخري مظاهري

تعداد صفحات: 180 صفحه

قطع: رقعي

تعداد فصلهاي كتاب: 10 فصل

ساير توضيحات:

فصل اول كتاب توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني به فرمايشات مقام معظم رهبري( مدظله العالي) به مناسبت آغاز سال نو 1391 هجري شمسي و بيانات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اختصاص دارد.در فصل دوم به فضيلت و اهميت توليد - كار و سرمايه در آموزه‌هاي ديني اسلام مي‌پردازد.فصل سوم شامل موضوعاتي درباره اهميت توليد - كار و سرمايه از نگاه متفكران و نخبگان بشري است.

همچنين در فصل چهارم اين كتاب به تشريح و بررسي مفاهيم علمي «توليد ملي» و اهميت آن پرداخته شده است، فصل پنجم به اين پرسش اساسي كه براي حمايت از « توليد ملي كار و سرمايه ايراني» چه بايد كرد؟ اختصاص دارد.و در فصل ششم به نقش تبليغات و تأثير فرهنگ‌سازي در تحقق توليد ملي و حمايت از كار اشاره شده است. همچنين در فصل هفتم اين كتاب مزاياي مثبت توجه به توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني مورد توجه قرار گرفته است. فصل هشتم به مقوله حمايت از توليد داخلي و كليد رفع معضلات اقتصادي - اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازد و در فصل نهم نگاهي هب وضعيت آماري كشور در زمينه توليد ملي و كار و سرمايه انداخته است.

در نهايت در فصل دهم تجربيات ساير كشورها مانند ژاپن و آلمان در اتكا به توليد داخلي و حمايت از كار و سرمايه ملي مورد تجزيه و تحليل قرار مي‌گيرد.

كتاب توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ياراني با هدف جامه عمل پوشاندن به منويات مقام  معظم رهبري در خصوص نامگذاري سال جديد به عنوان سال (توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني) تهيه و تنظيم شده است.

منبع: تبيان زنجان


X